...


1395-11-15

مسابقه دانش آموزی نور – بزرگداشت پروفسور جکی یینگ (با طراحی و اجرای فن آموز و 100 سکه بهار آزادی جایزه )

...

جایزه مصطفی(ص) به عنوان عالی‌ترین نشان علم و فناوری جمهوری اسلامی هر دو سال یكبار برگزار شده و به برترین دانشمندان جهان اسلام اهدا می‌شود. رویداد دانش‌آموزی جایزه مصطفی(ص) با نام مسابقه دانش‌آموزی نور با مأموریت ترویج و فرهنگ‌سازی جایزه مصطفی(ص) در جامعه دانش‌آموزی كشور طرح‌ریزیی شده است. مسابقه دانش‌آموزی نور هر ساله به نام و بزرگداشت یكی از دانشمندان بزرگ جهان برگزار ‌شود. هدف از برگزاری این مسابقه،ایفای نقش در انگیزش نسل نوجوان میهن اسلامی و کمک به رشد استعدادهای درخشان و جذب مشارکت مدارس، پژوهشسراها و دیگر مراکز آموزشی و پژوهشی در حوزه دانش‌آموزی است.
دومین دوره این رویداد با نام مسابقه دانش‌آموزی نور (بزرگداشت پروفسور جكی‌یینگ) با طراحی و اجرای شرکت فن آموز http://fanamouz.ir/ در سال 95 برگزار می‌شود و اطلاع رسانی فراخوان مسابقه از تاریخ 24 آبان سال جاری آغاز شده‌است.
این مسابقه در سال 95 با موضوع ساخت فیلم‌های 60 ثانیه‌ای از انجام آزمایشهای علمی توسط گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی شده است. آزمایشها می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد.
گروه‌های دانش‌آموزی می‌توانند با مراجعه به بخش مسابقه نور در سایت جایزه مصطفی(ص) - www.mustafaprize.org- ضمن مطالعه شرایط مسابقه و راهنمای علمی در این رویداد ثبت نام نموده و فیلم‌های 60 ثانیه‌ای خود در حوزه انجام آزمایش‌های علمی بارگزاری نمایند.
 

جذابیت نمایشی آثار مهمترین شاخص‌ داوری است.جوایز مسابقه:
اهدای 100 سکه بهار آزادی به 100 اثر برتر،
نمایش آثار منتخب در برنامه هفتگی تلویزیونی این مسابقه
اهدای جوایز و تجهیزات علمی و آزمایشگاهی به مدارس و پژوهشسراهای با مشارکت بیشتر


مسابقه دانش آموزی نور از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی و پارك فناوری پردیس و چند نهاد علمی و اجتماعی دیگر برخوردار است.

 

اتحادیه انجمن های علمی آموزشی مهلملن فیزیک ایران نیز افتخار دارد که یکی از حامیان این مسابقه باشد.

منبع: noor.mustafaprize.org/fa/ying.aspx#

http://fanamouz.ir/)                  

 

آمار بازدید کنندگانامروز 18


کل 78,702